Jesteśmy autoryzowanym partnerem handlowym 

Krajowa Energia sp. z.o.o. jest pośrednikiem w sprzedaży energii elektrycznej. Świadczymy również usługi z zakresu doradztwa energetycznego. Nasze działania umożliwiły wielu przedsiębiorcom obniżenie opłat za energię elektryczną.

MISJA: Naszą misją jest świadczenie najwyższej jakości usług oraz zachowanie najwyższych standardów obsługi klienta.

CEL: Naszym celem jest zagwarantowanie klientom najniższej ceny energii elektrycznej na rynku poprzez indywidualne podejście do każdego przedsiębiorcy. Zapewniamy minimum formalności docierając do klientów na terenie całego kraju. Z nami zmiana sprzedawcy to czysta oszczędność!


DLACZEGO WARTO ZMIENIĆ SPRZEDAWCĘ?

Do 2007 roku rynek energii elektrycznej w Polsce był zmonopolizowany  i podzielony regionalnie pomiędzy 5 spółek energetycznych – Enea, Energa, PGE, Tauron, RWE (obecnie Innogy). Każda z nich operowała na ściśle określonym terytorium kraju na zasadach wyłączności. Odbiorca z jednego regionu nie mógł kupić prądu od Spółki z innego regionu. Ceny prądu były prawie jednakowe i wygórowane.

W roku 2007, po wejściu do UE, nastąpiło uwolnienie cen energii elektrycznej w Polsce. W efekcie, dawni monopoliści podzielili swoje spółki tak aby prowadzić dwa niezależne rodzaje działalności: handel energią oraz jej transport/ dystrybucję (nadal monopol).

W odpowiedzi na ich monopolistyczną politykę powstało kilkaset nowych, niezależnych podmiotów, tzw. spółek obrotu, oferujących sprzedaż prądu na konkurencyjnych warunkach.

Dziś energię możemy kupować od dowolnego sprzedawcy, bezpośrednio od wytwórcy lub na giełdzie. Oczywiście na dwie ostatnie możliwości zwykle decydują się tylko więksi odbiorcy, ze względu na skomplikowaną procedurę i szereg warunków prawnych, które trzeba spełnić by móc zakupić w ten sposób energię.

Mniejsi odbiorcy kupują prąd bezpośrednio od sprzedawcy lub korzystają z pomocy firm, które w ich imieniu negocjują cenę i umowę na zakup energii. Bardzo często firmy te są w stanie znacząco poprawić zarówno warunki kontraktu jak i cenę.

Prawie połowa przedsiębiorców conajmniej raz zmieniła sprzedawcę energii elektrycznej. 


OFERTA

 

OSZCZĘDZAJ TERAZ
Cena prądu to nie tylko stawka za kWh energii czynnej, to także opłaty dystrybucyjne. Inni sprzedawcy unikają kosztów dystrybucji mówiąc, że nic się z nimi nie da zrobić. My patrzymy na cenę jako na całość. Gwarantujemy nie tylko sprzedaż energii, ale również fachowe i kompleksowe doradztwo energetyczne. Przykładowa faktura.

 

ZAMÓW AUDYT
Jako jedna z niewielu firm w Polsce wykonujemy pełne audyty energetyczne. Dzięki nim jesteśmy w stanie dokonać znaczących zmian w Państwa Firmie, które wpłyną przede wszystkim na zmniejszenie zużycia energii. Kontakt: +48 604 900 079 lub m.andrzejczak@euco.pl

 


AXPO

Axpo jest jedną z najważniejszych grup energetycznych w Europie. Od 1914 roku działa w branży energetycznej. Swój rozwój opieramy na jakości i ciągłych innowacjach. Dzięki temu zaufało nam już ponad 3 miliony Klientów na 30 rynkach w Europie i USA. W Polsce Axpo działa od 15 lat zapewniając energię przedsiębiorstwom oraz rozwijając swoją ofertę dla branży odnawialnych źródeł energii.FORMULARZ KONTAKTOWY

 PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

Kto bedzie odpowiedzialny za naprawę awarii i uszkodzeń?

Umożliwiamy Państwu zmianę sprzedawcy energii elektrycznej. Natomiast dystrybutor energii pozostanie ten sam i to w jego obowiązku leży zapewnienie ciągłości dostaw, naprawa urządzeń, odczyty liczników, oraz zapewnienie zamówionego poziomu mocy. Jednakże infolinia Axpo jest do Państwa dyspozycji. Pomożemy jeżeli tylko będziemy mogli.

Czy po zmianie sprzedawcy wzrośnie wysokość opłat dystrybucyjnych?

Nie. Zgodnie z prawem energetycznym, przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się dystrybucją energii (operator systemu dystrybucyjnego) jest zobowiązane zapewniać wszystkim odbiorcom, na zasadzie równoprawnego traktowania, świadczenie usług dystrybucji energii. Stawki za przesył energii dla całego kraju zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Czy inne firmy już z tego skorzystały?

Tak, już prawie połowa przedsiębiorców chociaż raz zmieniła sprzedawcę.

Czy podczas zmiany sprzedawcy nastąpi przerwa w dostawie prądu?

Nie, ponieważ zmieniany jest sprzedawca, a nie dystrybutor, który ma obowiązek zapewnić ciągłość dostawy energii.

Ile zaoszczędzę dzięki zmianie sprzedawcy energii elektrycznej?

Nasi klienci zaoszczędzili ok. 10-20% na zmianie sprzedawcy. W praktyce to nawet 2 rachunki w roku „gratis“.

Czy proces zmiany sprzedawcy energii jest skomplikowany?

Nie – dla Państwa będzie on bardzo prosty, ponieważ wszystkimi formalnościami zajmie się nasza firma.

Czy zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest bezpłatna?

Tak, W przypadku odbiorców przyłączonych do sieci o niskim napięciu (taryfy C – większość małych i średnich przedsiębiorstw), zmiana sprzedawcy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, ponieważ ich liczniki należą do operatorów systemów dystrybucyjnych. Dla Klientów w taryfach B i A (średnie i wysokie napięcie) zmiana sprzedawcy może wymagać dostosowania układu pomiarowo – rozliczeniowego.


PRACUJ Z NAMI

Jeżeli uznasz, że chcesz ze mną współpracować, to czekam na Twój kontakt tel. +48 604 900 079 lub e-mail: m.andrzejczak@euco.pl